Kompenzace CO₂

Kompenzujte svoji uhlíkovou stopu

Věříme, že tento zelený krok je jedním ze způsobů, jak společně ulevit emisím. Hračkářství milujeme, ale čím dál více si uvědomujeme, že má nezanedbatelný dopad na životní prostředí. Proto jsme se pustili do projektu, který mu uleví - dáme i vám, našim zákazníkům, možnost kompenzovat uhlíkovou stopu, kterou vaše zásilka vyprodukuje z balení, následného doručení a popřípadě i vrácení.

PROČ KOMPENZOVAT?

Nakoupíte zeleně

V prvním kroku objednávky můžete poskytnout dobrovolný finanční příspěvek za uhlíkovou stopu, kterou vaše zásilka vyprodukuje.

Příspěvek zpracujeme

Finanční příspěvek u nás zpracujeme a bezpečně jej odložíme.

Financování projektu

Peníze zašleme na garantované zelené projekty, jako je třeba dlouhověká výsadba stromů a zeleně u nás v Česku.

NA JAKÝ PROJEKT PENÍZE ZASÍLÁME?

Sázíme stromy

Spolupracujeme s úžasnými Sázíme stromy. Rodinná a poctivá nezisková organizace z Česka, která již vysadila přes 16.000 stromů, 12.000 keřů a to s láskou, úsměvem na rtech a hezky napříč Českem. Nejraději sází původní dřeviny jako jsou javory, břízy, lípy a duby, ale taky ovocné stromy jako je švestka domácí.

VÍCE O KOMPENZACI

Co je uhlíková stopa?

Uhlíková stopa je měřítkem dopadu lidské činnosti na životní prostředí a zejména na klimatické změny. Uhlíková stopa je nepřímým ukazatelem spotřeby energií, výrobků a služeb. Měří množství skleníkových plynů, které odpovídají určité aktivitě či výrobku.


Je možné částku kompenzace stornovat spolu s objednávkou?

Částku za příspěvek již po uhrazení objednávky není možné stornovat.


Proč je částka na faktuře bez daně?

Díky tomu, že peníze věnujeme na ekologické účely, není kompenzace uhlíkové stopy předmětem daně podle § 2 zákona o dani z přidané hodnoty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení