Kompenzace CO₂

Kompenzujte svoji uhlíkovou stopu

Věříme, že tento zelený krok je jedním ze způsobů, jak společně ulevit emisím. Hračkářství milujeme, ale čím dál více si uvědomujeme, že má nezanedbatelný dopad na životní prostředí. Proto jsme se pustili do projektu, který mu uleví - dáme i vám, našim zákazníkům, možnost kompenzovat uhlíkovou stopu, kterou vaše zásilka vyprodukuje z balení a následného doručení.PROČ KOMPENZOVAT?

Nakoupíte zeleně
V prvním kroku objednávky můžete poskytnout dobrovolný finanční příspěvek za uhlíkovou stopu, kterou vaše zásilka vyprodukuje.
Příspěvěk zpracujeme
Finanční příspěvek u nás zpracujeme a bezpečně jej odložíme.
Financování projektu
Peníze zašleme na garantované zelené projekty, jako je dlouhověká výsadba stromů a zeleně u nás v Česku.


NA JAKÝ PROJEKT PENÍZE ZASÍLÁME?

Sázíme Stromy

Spolupracujeme s úžasnými Sázíme Stromy. Poctivá nezisková organizace, která již vysadila přes 18.000 stromů, 14.000 keřů a to s láskou, úsměvem na rtech a hezky napříč Českem. Sází stromy 1 - 3 m vysoké, tato velikost zajistí, že stromy nezadusí tráva a přežijí. Nejraději sází původní dřeviny jako jsou javory, břízy, lípy a duby, ale taky ovocné stromy jako je švestka domácí.VÍCE O KOMPENZACI

Za rok 2022 jsme společně zasadily 24 ovocných stromů.

Uhlíková stopa je měřítkem dopadu lidské činnosti na životní prostředí a zejména na klimatické změny. Uhlíková stopa je nepřímým ukazatelem spotřeby energií, výrobků a služeb. Měří množství skleníkových plynů, které odpovídají určité aktivitě či výrobku.

Částku za příspěvek již po uhrazení objednávky není možné stornovat.

Díky tomu, že peníze věnujeme na ekologické účely, není kompenzace uhlíkové stopy předmětem daně podle § 2 zákona o dani z přidané hodnoty.

 

Co děláme my pro životní prostředí?